NOWOŚCI ("OdeSFa" i inne wydawnictwa):
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Liga niezwykle zwyczajnych wampirów. 0
Liga niezwykle zwyczajnych wampirów.

Pewien indyjski wampir i jego kumpel, średniowieczny rycerz, postanawiają przemienić w wampira umierającego aktora, którego twórczość podziwiają. We trzech muszą nie tylko przeżyć we współczesnym świecie, gdzie nadal istnieją Łowcy Wampirów, ale i znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy, bo kraść nie chcą, a są „goli”. Do grona niezwykłych przyjaciół dołącza pewna wilkołaczka. Razem z nią postanawiają zostać detektywami, rozwiązującymi sprawy zbyt dziwaczne dla policji i w ten sposób zdobywać środki finansowe. Kłopot w tym, że poza wieczną młodością i nieco większą siłą nie posiadają nadzwyczajnych zdolności. Jeśli nie liczyć diety, są całkiem normalnymi, porządnymi facetami…

Pierwszy tom serii o wampirach autorstwa Luizy Dobrzyńskiej już wkrótce nakładem Wydawnictwa „OdeSFa”!

Żyją na granicach kultur i światów. 0
Żyją na granicach kultur i światów.

Żyją na granicach kultur i światów.


Nastygmatyzowani kwantowym piętnem Nieskończoności, wchodzą w ogień i spoglądają w Otchłań.
Zdają się czuć i widzieć więcej, gdyż szukają tam, gdzie nieliczni mają odwagę chociażby spojrzeć.
Przemierzają pustkowia, bezdroża i leśne ostępy, penetrując mroczne i chłodne przestrzenie Nieznanego.
Są wśród nich filozofowie i mędrcy. Sprzedawcy Marzeń i Uzdrowiciele. Strażnicy Tradycji, Posłańcy Przodków i wizjonerzy. Oraz harfiarze, tkający symfonie rozpięte na strukturach Harmonii SFer.
Indywidualiści, od-sz-cze-pieńcy i pustelnicy. A zarazem słudzy czytelnika i alchemicy biegnący po kłączu wyobraźni.


Niestrudzeni w codziennych rytuałach Powtórnego Stwarzania Światów - przenikają przyszłość i inne wymiary, śmiało brodząc w Gwiezdnym Pyle Mlecznych Dróg. Po Ścieżkach Gwiazd. Aby odnaleźć Światło Plemion Wszechświata.


Wyznawcy Słowa tłoczonego drukiem na pergaminach
.
Dzieci Galaktyki Gutenberga.
Szamani Fantastyki

czytaj całość »
Istnieje tylko jedno Utracone Królestwo. 0
Istnieje tylko jedno Utracone Królestwo.

„Istnieje tylko Jedna Opowieść. Próbujemy ją sobie przypomnieć, wyszeptując wciąż na nowo.

Istnieje tylko jedno Utracone Królestwo, do którego ludzkość pragnie powrócić i za każdym razem gdy ktoś przypomina sobie tę historię, zdaje sobie sprawę, że sam jest Zaginionym Królem na wygnaniu, zaś Bramy Królestwa otwierają się.

Istnieje tylko Jedna Opowieść. Zapomniana przez Ludzkość. Złożona w Ciemności.”

– juz wkrótce na półkach Wydawnictwa OdeSFa „Ciemność” – opowieść Stanisława Karolewskiego w serii niezwykłych książek: Szamani Fantastyki.

Wiedźmy podhalańskie 0
Wiedźmy podhalańskie

Nową serię książek z tematyki fantastyki słowiańskiej na wiosnę otworzy „Wiedźma z Podhala” Luizy Dobrzyńskiej.

Opowieść o miłości, przyjaźni, samotności i niezwykle trudnych, ale dojrzałych decyzjach, jakie musi podjąć nastoletnia Edyta: nadprzyrodzone zdolności, jakimi obdarzyła ją matka natura, niekiedy utrudniają jej życie i kontakt z rówieśnikami. Okazuje się jednak, że umiejętności te bywają bardzo pomocne. Wyśmienita pozycja dla marzycielek, które chciałyby się oderwać od rzeczywistości. Doskonała alternatywa dla zagranicznych opowieści o magii i czarach. Oto tom pierwszy z trylogii, która wkrótce pojawi sie na półkach nakładem Wydawnictwa OdeSFa.

Królowa powraca 0
Królowa powraca

„…Odnoszę wrażenie, że w twórczości Emmy Popik wciąż trwa ten oświeceniowo-romantyczny spór o naturę świata, który tak dobitnie zilustrował Mickiewicz w „Romantyczności” – konflikt naukowej racji „szkiełka i oka” z duchowym „czuciem i wiarą”.

Autorka opowiada się oczywiście za tym drugim, za romantycznym wieszczem zdaje się powtarzać z mocą „miej serce i patrzaj w serce!”. Sztuczność nie przynosi prawdy i dobra, ocalić nas mogą jedynie naturalne odruchy. Nasze, ludzkie, nie maszynowe…” – Jacek Inglot (fragment posłowia do I tomu).

Królowa Polskiej Fantastyki Emma Popik powraca:

– 19 opowiadań, w tym 17 premierowych;

– odrobina publicystyki;

– wywiady;

– przetkane kilkoma wierszami…

Pod redakcją Luizy Evivy Dobrzyńskiej i posłowiem Jacka Inglota.

Wszystko, czego nie wiecie o Emmie i nawet nie śmieliście zapytać.

Wizje postapokaliptyczne 0

Już wkrótce nowa seria książek: „PoStFa” – prawdziwe smakołyki literatury fantastycznej z półki światów postapokaliptycznych.

„Cień nadziei” to postapo w najlepszym wykonaniu: Akcja toczy się mniej więcej 50 lat po wielkiej wojnie europejskiej, która zrujnowała pół kontynentu. Ukraina jest częścią Federacji rosyjskiej i z wolna zapomina o swym dziedzictwie. Warunki życia ludzi cofnęły się do XIXwieku. W jednej z małych osad rozprzestrzenia się śmiertelna choroba. Dowódca miejscowego garnizonu decyduje się wysłać troje swych żołnierzy po ratunek do Polski – kraju, który ucierpiał najmniej w wojnie i gdzie medycyna stoi na wysokim poziomie. Sęk w tym, że Polacy są dobrze uzbrojeni i nie ufają już nikomu, a granica z Polską jest zamknięta i pilnie strzeżona.

 

Antipolis jawi się na bogato. 0
Antipolis jawi się na bogato.

Tomasz Fijałkowski "Antypolis". Premiera już w lutym 2023. Najprawdopodobniej równolegle z formatami e-bookowymi!

Z jak zło 0
Z jak zło

Już wkrótce i tylko u nas! Książka opowiadająca o wojnie na Ukrainie, powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami autorstwa Sławomira Nieściura "Z jak zło".

Spotkania z Fantastyką 2023 - relacja 0

W sobotni wieczór w Zamku Piastów Śląskich odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, na które złożyły się obecność znanych Gości ze świata literatury, stoiska z książkami znanych wydawnictw, w tym oczywiście naszego OdeSFa oraz kameralny koncert duetu „Apasjonata”.

 

W trakcie tego niezwykłego wieczoru organizatorzy wręczyli również nagrody specjalne tzw. „Rakietowe Orły”. Wśród zgromadzonych gości można było spotkać wielbicieli literatury i kultury, którzy chętnie wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Duet „Apasjonata” zachwycił publiczność swoim brzmieniem i pięknem kompozycji.

Wszyscy obecni mogli również skorzystać z okazji, aby z pierwszej ręki zakupić najnowsze, swieżutkie pozycje znanych wydawnictw oraz podyskutować o planach redakcyjnych na rok 2023.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że nasze spotkanie pozostanie na długo w pamięci wszystkich Uczestników!

Kolejne numery serii Szamani Fantastyki 0
Kolejne numery serii Szamani Fantastyki

Szaman i Szamanka Poza Światem! Tylko w naszej bajce. Rok 2023 przywitamy kilkoma premierami w Serii „Szamani Fantastyki”, numery odpowiednio 7, 9 oraz 11.

 

Pozdrawiamy noworocznie

Zespół Odmiennych Stanów Fantastyki „OdeSFa” – Wydawnictwa z „Duszą”.

Życzenia świąteczne 0
Życzenia świąteczne

Zdrowych i spokojnych dni Czasu Przesilenia, Godów, Bożego Narodzenia, Odrodzenia, Szczodruszki, Yule – różnych być może co do formy w detalach, ale Jednych w Swojej Istocie – Świąt

życzy wszystkim

Zespół Odmiennych Stanów Fantastyki „OdeSFa” – jedynego we Wszechświecie Wydawnictwa z „Duszą”.

Jedynego we Wszechświecie promotora niechcianego za bardzo dzieciątka, jakim jest cud o imieniu „Ludzki Wymiar Fantastyki”.

 


Pozdrawiamy życząc Błogosławionego Czasu Oczyszczenia (także okien w domach, niezależnie od motywacji do oczyszczenia tafli ich Oczu), Dobrego Roku 2023 i rychłego, niewymuszonego przez naciski – Pokoju w Naszej Części Świata.

Chwała Polsce! Chwała Ukrainie! Wolnym. Także od wzajemnej nienawiści. E pluribus unum!


PS Nie mogę nie dopowiedzieć – ogromne podziękowania i Wdzięczność dla całej, fantastycznej załogi naszego Gwiezdnego Okrętu. Która sprawia, że przemierza on przysypane Gwiezdnym Pyłem Mlecznych Dróg zakamarki Wszechświata coraz pewniej i śmielej, nabierając Gwiezdnego Wiatru w Samotne, Białe Żagle. Kocham Was Ludzie! Dziękuję! To Wy jesteście OdeSFą!

Gdy bowiem dzielimy się sobą – Bóg się rodzi. W każdym z nas. I każdym zakątku Kwantowego Continuum Wszechświata.

Nadredaktor Szamanik

Pakiety promocyjne! 0
Cart, Sale, Shopping Bags, Shopping Cart, Supermarket
Ja kupować książki OdeSFy? Odpowiedź jest prosta - tanio i szybko.
Oto przykład: 6 grubaśnych, cudownie wydanych książek za 239,98 zł (zamiast za 500 zł!) - 39.99 per egz.
 
W załączniku skan najświeższego zamówienia (planowana wysyłka od czwartku 15 XII 2022).
  • Rabat przedsprzedażowo-premierowy na pakiet 3 książek - 40 % ;
  • Rabat indywidualny klienta (dodatkowy!) - tutaj 15% - ten rabat definiujemy po pierwszym zakupie, standardowo na poziomie 5%. Jeśli zakup jest większy, zwiększamy do 10%. W wyjątkowych przypadkach, tak jak tutaj (klient jest też recenzentem naszych książek i osobą ambitnie wspierającą nasze działania, nie tylko po prostu sercem i dobrym słowem, ale i na poziomie pragmatycznej, konkretnej pomocy w promocji naszych działań) - dajemy 15%;
  • Rabat grupy - dodatkowe 5% (Grupa "Klienci ze Stali");
  • Wysyłka gratis - klient "załapał się" jeszcze na poprzedni szczebelek - wysyłka gratis pow 200 zł. Od dziś działa już niestety szczebelek wyżej - wysyłka gratis In-Postem pow. 300 zł i Pocztą Polską pow. 400 zł.
 
Dziękujemy za wszystko, szanowny miłośniku i czytelniku!
I na marginesie - w tym samy czasie otrzymaliśmy raport sprzedażowy za 1,5 miesiąca z pewnej wielkiej, stołecznej firmy dystrybucyjnej. 7 książek na kwotę niecałe 170 zł. Z terminem płatności 90 dni - czyli teoretycznie kasa powinna trafić na nasze konto ok 10 marca 2023.
Kupujcie zatem m.in. na www.odeSFa.pl . I w autoryzowanych księgarniach, dla których już za jakiś czas uruchomimy specjalny partnerski program rabatowo-promocyjny.
 
Z pozdrowieniem
Zespół Odmiennych Stanów Fantastyki "OdeSFa" - Wydawnictwa z "Duszą"!
czytaj całość »
Spotkanie z ukraińską pisarką Oksaną Usenko! 0
Spotkanie z ukraińską pisarką Oksaną Usenko!

Zapraszamy w najbliższy piątek, 16 grudnia 2022 roku o godz. 18.00, do Zamku Piastów Śląskich na spotkanie z ukraińską pisarką Oksaną Usenko, autorką powieści „Córka Azrai” („Донька Азраі”), wydanej właśnie przez Wydawnictwo Odmienne Stany Fantastyki „OdeSFa” z Brzegu.

Publikacja oraz spotkanie zostały objęte honorowym patronatem przez:

Starostę Powiat Brzeskiego Pan Jacek Monkiewicz
oraz
Dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Pana Dr. Dariusza Byczkowskiego.

Оксана Усенко – urodzona w 1982 roku, utalentowana ukraińska pisarka i artystka, absolwentka wydziału prawnego na Uniwersytecie Donieckim. Zamężna, ma syna, od wybuchu wojny mieszka z rodziną w Kijowie.

„Córka Azrai” to poetycka, przesiąknięta humanizmem opowieść o młodej dziewczynie z pogranicza dwóch światów, która musi odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku i stając się syreną, nie zatracić jednocześnie swego człowieczeństwa. 

Spotkanie poprowadzi badacz, twórca i miłośnik literatury wszelakiej, pedantyczny redaktor (zwany w kuluarach „OdeSFy” – „Czyścicielem”) – Pan Adam Boberski.

Któremu niniejszym dziękujemy za wkład pracy, nieustające wsparcie naszych działań i cierpliwe stawianie mostów nad przepaściami bez dna 

W imieniu całego zespołu redaktorów, autorów, grafików i tłumaczy (czyli najlepszej załogi w tej części Galaktyki)
Jacek Franco Horęzga
Redaktor Naczelny i Dyrektor Wydawnictwa

====================================

Запрошуємо вас цієї п’ятниці, 16 грудня 2022 р. на вул 18.00 до Замку Сілезьких П’ястів на зустріч з українською письменницею Оксаною Усенко, авторкою роману «Донька Азраї», щойно виданого видавництвом «OdeSFa» з Бжега.

Видання та зустріч відбулися під почесним патронатом:
Директор Музею Сілезьких П’ястів д-р Даріуш Бичковський
і
Староста Бжезького округу п. Яцек Монкевич.

Оксана Усенко – 1982 року народження, талановита українська письменниця і художниця, випускниця юридичного факультету Донецького університету. Одружена, має сина, з початком війни живе з родиною в Києві.

«Дочка Азрая» — це поетична, гуманістична історія про молоду дівчину з межі двох світів, якій доводиться опинитися в абсолютно новому середовищі і, ставши русалкою, не втрачає при цьому своєї людяності. 

Зустріч проведе дослідник, творець і любитель усілякої літератури, педантичний редактор (під назвою «OdeSFy» — «Прибиральник») — пан Адам Боберскі.

Якому ми дякуємо за внесок, постійну підтримку нашої діяльності та терпляче наведення мостів над бездонними прірвами 

Від імені всієї команди редакторів, авторів, графічних дизайнерів і перекладачів (найкраща команда в цій частині Галактики)
Яцек Франко Горезга
Головний редактор і директор видавництва

Rok 2023 rokiem Szamanów Fantastyki. 0
Rok 2023 rokiem Szamanów Fantastyki.

Rok 2023 rokiem Szamanów Fantastyki. Rokiem Emmy Popik. Pierwszej Szamanki Polskiej Fantastyki. I jednocześnie Pierwszej Damy Polskiej Fantastyki*

Oto pierwszy, cieplutki, jeszcze parujący, projekt okładki do pierwszego z kilku tomów OdeSFantologii Emmy Popik, jakimi chcemy Was (i się samych także) obdarować już w 2023 roku.

Numer pozycji w serii 07.

Pozdrawiamy!

Zespół OdeSFa

*Mamy w kwestii owego pierwszeństwa zupełnie ODMIENNE zdanie, niż zdecydowana większość miłośników i czytelników, tytułujących w ten sposób ŚP Maję Lidię-Kossakowską. Której nie zamierzamy odbierać należnego jej uznania i szacunku i wykłócać się z kimkolwiek na temat tego, która z wyżej wymienionych dam – pierwszejsza.

======

Ludzki wymiar fantastyki? OdeSFa – Wydawnictwo z „Duszą”!

Czy mogło być wtedy inaczej? 0
Czy mogło być wtedy inaczej?

Dużo się dzieje w szamańskich pracowniach… Większość nie wyjdzie na powierzchnię, ale gotowa okładka do „Powrotów” obowiązkowo musi już ujrzeć Żywe Światło Dnia. A wieczorem zaś zanurzyć się w Chłodnym Blasku Gwiazd 

„Powroty” ruszą do druku razem z ciągle odwlekanym drukiem „Córki Azrai” (przepraszamy za opóźnienia, także szanownych czytelników, oczekujących już na przesyłkę) – trwały negocjacje z nowymi, strategicznymi dla naszych inicjatyw – patronami.

Tekst z tylnej strony okładki:

Polski Wrzesień 1939. II Rzeczpospolita jest atakowana przez niemcy*, bolszewicką rosję, Słowację, nacjonalistów ukraińskich, nacjonalistów litewskich. Sojusznicy zdradzają, nie przybywają z pomocą…

Czy mogło być wtedy inaczej? Czy można było uniknąć hekatomby ludności cywilnej i utraty terytoriów razem z ich zasobami naturalnymi i mieszkańcami? Nie dopuścić do utraty niepodległości na kolejne kilkadziesiąt lat? Czy też jednak „odmiany sojuszy, dokonywane przez II RP w 1939 przynoszą na Polskę jedynie nieszczęścia, bo w 1939 roku nie było już dobrych wyjść…”**?

„Powroty”, to znakomita proza przygodowa z pogranicza historii, polityki i fantastyki. Doskonale znane miłośnikom science-fiction toposy (tzw. „paradoks dziadka”, „cudowny wynalazek”), czerpiąc także pełną garścią z klasycznej przecież i wielokrotnie już interpretowanej „Lampy Alladyna”, wyprowadzają bohatera powieści z Polski roku 2010, prosto w kwantową rzeczywistość światów równoległych. Gdzie drobne interwencje w przeszłość sprawiają, że Piotr Zarzeczański (rówieśnik autorów), wraca za każdym razem do innej Polski, zmienionej. Czy jednak jest to Polska lepsza? Doskonalsza?

Autorzy nie dają prostej odpowiedzi, pozostawiając Czytelnikowi pole do uruchomienia pokładów własnej wyobraźni.

* ani tamte niemcy, ani tamta rosja nie zasługują, w naszym mniemaniu, na pisanie ich z dużej litery. Coraz więcej wątpliwości sprawia nam też kwestia pisowni tych nazw w czasach obecnych. Ale to już inna, jakkolwiek jak najbardziej zanurzona w tematyce „Powrotów” – historia…

** cytat za Maciej Parowski

===================================

Ludzki wymiar fantastyki? OdeSFa – Wydawnictwo z „Duszą”.

E-booki! 0
E-booki!

Jeśli czekaliście na e-booki od Wydawnictwa OdeSFa – mamy dla Was dobrą wiadomość! Śledźcie naszą stronę https://odesfa.pl/ ! Już dziś znajdziecie tam iście świąteczne niespodzianki – czyli formę cyfrową ulubionych książek! Będziemy dodawać nowe pozycje! Zapraszamy!

czytaj całość »
Gwiezdne Szczenię 0
Gwiezdne Szczenię

Dziś mamy do podzielenia się recenzją książki Jacka Izworskiego „Gwiezdne Szczenię” autorstwa Emmy Popik – znanej i cenionej autorki literatury fantastycznej:

„Powieść Jacka Izworskiego „Gwiezdne szczenię” odznacza się specyficzną atmosferą, jest odmienna od wszystkich powieści o dalekich podróżach w kosmos. ” [ pełny tekst ]

A my znowu gdzieś, w podróży! 0
A my znowu gdzieś, w podróży!

Częstochowski Dzień Fantastyki 2022. Chłodny listopadowy dzień – mimo to nasze książki znowu w podróży by być bliżej Czytleników! Ze swoimi fantastycznymi opowieściami zawędrowaliśmy do Częstochowy na festiwal miłośników fantastyki! Cieszymy się, że znowu spotkaliśmy Was, a książki trafiły do Waszych rąk!

OdeSFa stawia na polską fantatykę! 0
OdeSFa stawia na polską fantatykę!

OdeSFa stawia na polską fantastykę, na Twórców innowacyjnych, którzy łamią schematy i otwierają nowe horyzonty. Mija rok od naszego startu! Chwila wspomnień i reflekcji.

 

Oto wywiad z flagową Postacią naszego Wydawnictwa – Jackiem „Franco” Horęzgą, wspieranym przez Niezmordowaną Pisarsko Luizę Dobrzyńską – tylko w „Se Czytam” – „Nie autorzy nam płacą, tylko my płacimy im. Uczciwie, bez krętactwa.”

Pełny tekst: https://seczytam.blogspot.com/2022/10/nie-autorzy-nam-paca-tylko-my-pacimy-im.html?fbclid=IwAR2daMMf02qkKJHIsbQcK4IwiRhVQU_eaCCe3GyZBWvL6_T-7H-TzoD_EWU

Kto pierwszy, ten lepszy! 0
Kto pierwszy, ten lepszy!

„Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści. Mitologie Tom I” Jacka Inglota właśnie zostały podpisane autografem Autora! Wyjątkowe egzemplarze, opatrzone sygnaturą Pisarza, będą dostępne w naszym Wydawnictwie. Mamy 20 egzemplarzy przeznaczonych do regularnej sprzedaży, a zatem: Kto pierwszy, ten lepszy!  Zapraszamy!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl