Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
E-booki! 0
E-booki!

Jeśli czekaliście na e-booki od Wydawnictwa OdeSFa – mamy dla Was dobrą wiadomość! Śledźcie naszą stronę https://odesfa.pl/ ! Już dziś znajdziecie tam iście świąteczne niespodzianki – czyli formę cyfrową ulubionych książek! Będziemy dodawać nowe pozycje! Zapraszamy!

czytaj całość »
Gwiezdne Szczenię 0
Gwiezdne Szczenię

Dziś mamy do podzielenia się recenzją książki Jacka Izworskiego „Gwiezdne Szczenię” autorstwa Emmy Popik – znanej i cenionej autorki literatury fantastycznej:

„Powieść Jacka Izworskiego „Gwiezdne szczenię” odznacza się specyficzną atmosferą, jest odmienna od wszystkich powieści o dalekich podróżach w kosmos. ” [ pełny tekst ]

A my znowu gdzieś, w podróży! 0
A my znowu gdzieś, w podróży!

Częstochowski Dzień Fantastyki 2022. Chłodny listopadowy dzień – mimo to nasze książki znowu w podróży by być bliżej Czytleników! Ze swoimi fantastycznymi opowieściami zawędrowaliśmy do Częstochowy na festiwal miłośników fantastyki! Cieszymy się, że znowu spotkaliśmy Was, a książki trafiły do Waszych rąk!

OdeSFa stawia na polską fantatykę! 0
OdeSFa stawia na polską fantatykę!

OdeSFa stawia na polską fantastykę, na Twórców innowacyjnych, którzy łamią schematy i otwierają nowe horyzonty. Mija rok od naszego startu! Chwila wspomnień i reflekcji.

 

Oto wywiad z flagową Postacią naszego Wydawnictwa – Jackiem „Franco” Horęzgą, wspieranym przez Niezmordowaną Pisarsko Luizę Dobrzyńską – tylko w „Se Czytam” – „Nie autorzy nam płacą, tylko my płacimy im. Uczciwie, bez krętactwa.”

Pełny tekst: https://seczytam.blogspot.com/2022/10/nie-autorzy-nam-paca-tylko-my-pacimy-im.html?fbclid=IwAR2daMMf02qkKJHIsbQcK4IwiRhVQU_eaCCe3GyZBWvL6_T-7H-TzoD_EWU

Kto pierwszy, ten lepszy! 0
Kto pierwszy, ten lepszy!

„Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści. Mitologie Tom I” Jacka Inglota właśnie zostały podpisane autografem Autora! Wyjątkowe egzemplarze, opatrzone sygnaturą Pisarza, będą dostępne w naszym Wydawnictwie. Mamy 20 egzemplarzy przeznaczonych do regularnej sprzedaży, a zatem: Kto pierwszy, ten lepszy!  Zapraszamy!

czytaj całość »
Podróż do gwiazd 0
Podróż do gwiazd

Jesienna reflekcja oraz jubileusz 40-lecia pisma „Fantastyka” skłoniły nas do małej retrospekcji związanej ze sztandarową Sylwetką Szamana Fantastyki – Jacka Izworskiego, autora powieści „Gwiezdne Szczenię”. 

czytaj całość »
Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze 0
Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze

Dzięki Zbyszkowi Kulczyckiemu, znanemu antykwariuszowi i miłośnikowi książek z grodu Bachusa, nasze książki trafiły właśnie na Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze! Serdecznie zapraszmy!

Podobno Jacka Inglota – znanego z grona naszych Znakomitych Pisarzy – będzie można też tam spotkać.

Dzięki Zielona Góra!

https://bachanaliafantastyczne.pl/

Łódź, Kapitularz 2022 0
Łódź, Kapitularz 2022

Oto nasze książki trafiły do Miłośników Fantastyki obecnych na Kapitularzu 2022 w Łodzi!

Kapitularz to Łódzki Festiwal Fantastyki, który w tym roku odbył się w terminie 2 - 4 września na terenie Wydziału Filologicznego Uniwerytetu Łódzkiego. Jest to odbywająca się od 2012 roku impreza jednocząca w kolejnych swoich edycjach coraz więcej uczestników z całego kraju. To 3-dniowe wydarzenie o charakterze popkulturowym, przybliżające osobom biorącym w nim udział świat szeroko pojętej fantastyki znanej z literatury, filmu czy gier.

 

----------

Zdjęcie: Planeta Czytalnika

Biblioteczka jesienią 0
Biblioteczka jesienią

Rozpoczął się wrzesień. Uczniowie myślą o zakupie książek do szkoły. Wszystkich, bez względu na status ukończonych kursów i szkół, zachęcamy do pielęgnacji nawyku i nieporzucania myśli o książkach, które ubarwią deszczowe, jesienne wieczory!

Polecamy naszą, prezentowaną na Festiwalu we Wrocławiu, serię "Szamani Fantastyki", skierowaną do wszyskich "fantastycznych buntowników" i gwiezdnych obieżyświatów oraz serię FantaSFa, gdzie znajdziecie perełkę z uniwersum międzyplanetarnych unii i podróży międzygalaktycznych.

Zapraszamy do Sklepu!

 

 

Dni Fantastyki Wrocław 2022! 0
Spotkaj się z nami - Dni Fantastyki Wrocław!

Dni Fantastyki we Wrocławiu! 26-28.08.2022, Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu.

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy za rozmowy o książkach, wymianę myśli i idei! Do zobaczenia na kolejnych eventach!

Luiza Dobrzyńska „Dusza” - recenzja 0
Luiza Dobrzyńska „Dusza” - recenzja

"Jak czerpać z klasyki SF, żeby odnieść sukces? Takie pytanie może sobie postawić wielu debiutantów. Po odpowiedź powinni udać się do Luizy Dobrzyńskiej, która w 2012 r. zaliczyła swój powieściowy debiut tekstem pt. „Dusza”. Po dziesięciu latach na rynek literatury polskiej „Dusza” wróciła. Odświeżona, w nowej oprawie, uderzająca mocno w wyobraźnię.

Jak to jest być nauczycielem w świecie przyszłości? O tym może powiedzieć co nieco Estrella Solis, świetna historyczka z wykształcenia, znakomita nauczycielka z powołania, pechowa „zerówka” z genetyki. Co ma jedno wspólnego z drugim i trzecim? Otóż w świecie wykreowanym przez autorkę każdemu człowiekowi jest przypisana klasa przydatności rozrodczej. Główna bohaterka powieści miała bardzo dobre wyniki na studiach. Jednak jeszcze zanim dobrze weszła w dorosłe życie, została określona jako osoba, która może przekazać dzieciom niepożądane cechy genetyczne. Co za tym idzie, przynieść problemy społeczeństwu egzystującemu w bezpiecznych przestrzeniach zniszczonego świata. Na tej podstawie odebrano jej możliwość posiadania dzieci. W pewnym sensie idąc pod prąd, Estrella uzyskała certyfikaty pozwalające jej uczyć cudze dzieci, co dało jej namiastkę roli matki. Żeby odsunąć od siebie samotność, która ogarniała kobietę po powrocie do domu, panna Solis postanawia kupić tzw. Towarzysza, androida Raula. Nie przewiduje, jak zmieni to jej życie. Zresztą nie tylko dlatego jej życie wywinie salto. (...)"

oto fragment ostatniej recenzji książki Luizy Dobrzyńskiej "Dusza" autorstwa Damiana Podoby. Recenzja ukazała się na łamach Paradoks.net.pl. Całość tekstu znajdziecie Państwu [pod linkiem]

Ukraińskie syreny 0
Ukraińskie syreny

Oto wzruszający list współpracującej z nami Pisarki z Ukrainy: Oksany Usenko. Już jesienią zaprosimy Czytelników do naszego Sklepu https://odesfa.pl/ po pierwsze egzemplarze Jej niezwykłej, magicznej opowieści znad Morza Azowskiego!


„…Wsparcie otrzymane od polskich przyjaciół jest niesamowite i imponujące. W trudnych dla Ukrainy czasach dobitnie pokazali, że w Polsce żyją piękni ludzie, których serca przepełnia życzliwość, empatia i człowieczeństwo…”

Оксана Усенко – Od autorki/Bід автора (український варіант під польським текстом):

Dylogia „Córka Azrai” wyrosła z dziecięcych marzeń, miłości do ojczyzny, oczarowania morzem oraz szczerego podziwu dla podwodnego świata. Syreny jako ucieleśnienie tajemniczego piękna, ryby, glony i cała ta niesamowita różnorodność – fascynowały mnie bowiem od najmłodszych lat.

„Córka Azrai” to dobra baśń, ale jak każda bajka składa się z fragmentów prawdziwego życia: faktów, opowieści, myśli i emocji, których osobiście doświadczyłam lub napotkałam na swojej życiowej drodze. W tej książce znajdziesz nie tylko przygody, ale także opowieść o zwykłych mieszkańcach Ukrainy w spokojnych, choć nie najłatwiejszych latach 90. XX wieku, dziewczęce marzenia i oczywiście morze. Przede wszystkim jest to Morze Azowskie, które od dzieciństwa urzekało swoim pięknem, ciepłem, bogactwem życia i zdolnością leczenia ran zarówno tych duchowych, jak i fizycznych.

Ale oprócz Azowskiego, w mojej książce są inne morza i oceany. Ich niesamowity świat, bogactwo życia i piękno odkrywa dla siebie i czytelników młoda syrenka, której przeznaczeniem są niezwykłe przygody i znajomości.

Teraz niestety całe Morze Azowskie i duża część Morza Czarnego są okupowane przez państwo terrorystyczne, wiele wiosek, które w dzieciństwie i młodości były pięknymi kurortami, zostało całkowicie zniszczonych, tysiące osób zostało zabitych, a zgładzeniu uległa ogromna ilość unikalnej flory i fauny.

Mimo wszystkich ostrzeżeń międzynarodowych biologów i ekologów, okupanci, w celu zaspokojenia swoich potrzeb militarnych, zbudowali most krymski, który dosłownie zabija Morze Azowskie. Twór ten zakłócił krążenie prądów, blokuje ścieżki migracji morskich istot, szybko zmniejsza różnorodność życia tego wyjątkowego morza leczniczego, przekształcając je w masowy grób wielu stworzeń.

Sam pomysł na „Córkę Azrai” istniał we mnie od dawien dawna, ale w spisanie historii weszłam dopiero po 2014 roku, kiedy z powodu okupacji zostałam zmuszona do opuszczenia własnego domu. Nie bawiłam się jakimikolwiek ambicjami, była to po prostu chęć utrwalenia i podzielenia się z ludźmi wszystkim tym, co najlepsze i co dała mi moja Ojczyzna.

Kiedy Jacek Izworski napisał do mnie i poinformował, że przypadkowo znalazł w Internecie „Córkę Azrai”, przeczytał ją i tłumaczy książkę na język polski, była to dla mnie duża i bardzo miła niespodzianka. Sam fakt, że ktoś nie tylko przeczytał książkę i odniósł dobre wrażenie, ale postanowił przetłumaczyć ją na inny język, aby podzielić się nią z rodakami, był dla mnie niesamowity.

W tym samym roku 2019 ukończyłam i uporządkowałam drugą część dylogii. Wtedy napisał do mnie Jacek Franco Horęzga i poinformował, że być może „Córka Azrai” zostanie wydrukowana w Polsce po polsku. Było cudownie.

A potem był 24.02.22 i czas, kiedy pod kanonadą wybuchów jedną z myśli rozgrzewających duszę było to, że mimo wszystko gdzieś w innym kraju może długo pożyje moja bajka o dobroci, człowieczeństwie, pięknie i wierze w najlepsze cechy ludzi.

Wsparcie otrzymane od polskich przyjaciół jest niesamowite i imponujące. W trudnych dla Ukrainy czasach dobitnie pokazali, że w Polsce żyją piękni ludzie, których serca przepełnia życzliwość, empatia i człowieczeństwo. Nie umiem reklamować własnej pracy, nie mam talentu biznesmena, dlatego jestem bardzo wdzięczna Jackowi Izworskiemu, Jackowi Franco Horęzdze, Luizie Evivie Dobrzyńskiej, Annie Szwajgier, Dominice Świątkowskiej i wszystkim innym, którzy postanowili młodej syrence otworzyć drogę do nowych czytelników.

Z miłością

Oksana Оксана Усенко

 

Oksana Usenko to również zdolna Malarka, tworzy, delikatne, klimatyczne obrazy - zapraszamy do Galerii Autorki!:

https://www.etsy.com/pl/shop/OksanaUsenkoArt?ref=simple-shop-header-name&listing_id=916230019


Від Автора

Дилогія «Донька Азраі» створювалася на основі дитячих мрій, любові до рідного краю, моря та щирого захоплення перед дивовижним підводним світом. Русалки, як втілення краси та загадки, риби, водорості, дивовижна різноманітність підводного світу захоплювала мене з дитинства. «Донька азраі» — добра казка, але, як і будь яка казка, вона зібрана з частинок реального життя: фактів, історій, думок та емоцій, які я пережила особисто чи зустріла на своєму життєвому шляху.

В цій історії ви знайдете пригоди, розповідь про звичайних людей України у мирні, нехай і не найпростіші 90-ті роки, дівочі мрії і, звичайно, море. В першу чергу це Азовське море, яке з дитинства мене полонило своєю красою, теплом, багатством життя та його здатністю лікувати, як душевні так і тілесні рани.

Але окрім Азовського моря в моїй книзі є й інші моря та океан. Їх дивовижний світ, багатство життя та красу відкриває для себе і для читачів юна русалонька, на долю якої випали незвичайні пригоди та знайомства.

Зараз, на жаль, все Азовське море та велику частину Чорного моря окуповано державою-терористом, вщент зруйновано дуже багато сіл, що за часів мого дитинства і юності були прекрасними курортами, вбито безліч людей, знищено величезну кількість унікальної флори та фауни. Попри всі попередження міжнародних біологів та екологів окупанти, за для забезпечення своїх військових потреб, побудували кримський міст, який в прямому сенсі вбиває Азовське море, оскільки порушив циркуляцію течій, перешкоджає шляхам міграції морських істот, стрімко зменшує різноманіття життя цього унікального цілющого моря, перетворюючи його на братську могилу безлічі створінь.

Сам задум твору «Донька Азраі» існував давно, але у сюжетну розповідь я оформила її лише після 2014 року, коли змушена була полишити власний дім через окупацію. Я не тішила себе якимись амбіціями, це було просто бажання зберегти й поділитися з людьми всім найкращим, що подарував мені рідний край.

Коли мені написав Яцек Ізворський та повідомив, що випадково знайшов в мережі Інтернет «Доньку Азраі», прочитав й перекладає книгу на польську мову, це для мене було великою і дуже приємною несподіванкою. Сам факт того, що хтось не просто прочитав книгу та отримав приємні враження, а вирішив її перекласти на іншу мову, щоб поділитися цим зі співвітчизниками, був для мене неймовірним.

В тому ж 2019 році я дописала й привела до ладу другу частину дилогії. Потім мені написав Jacek Franco Horęzga і повідомив, що, можливо, в Польщі буде надруковано «Доньку Азраі» польською мовою. Це було прекрасно.

А потім було 24.02.22р і час, коли під канонаду вибухів, однією з думок, яка гріла душу, було те, що попри все, десь в іншій країні, ще, можливо, довго житиме моя казка, про добро, людяність, красу та віру в кращі риси людей.

Отримана підтримка польських друзів є неймовірною та вражаючою. У важкі для України часи вони яскраво продемонстрували, що в Польщі живуть прекрасні люди, серця яких наповнюють доброта, співпереживання та людяність.

Я не вмію рекламувати власну творчість, не маю хисту комерсанта і тому дуже вдячна Jacek Izworski, Jacek Franco Horęzga, Luiza Eviva Dobrzynska, Anna Szwajgier Dominika Murhaaja та всім іншим, хто перейнявся долею юної русалоньки і допоміг відкрити їй шлях до нових читачів.

З любов’ю

Оксана Усенко

OdeSFa na Dniach Fantastyki we Wrocławiu 0
OdeSFa na Dniach Fantastyki we Wrocławiu

Wielkimi krokami zbliża się event, który każdy Miłośnik niezwykłych historii i pozaziemskich światów powinien odwiedzić: Dni Fantastyki we Wrocławiu Mając do dyspozycji coraz mniej czasu, niestrudzenie nasz Zespół dopina końcówkę prac nad książką „Córka Azrai”: opowieść o syrence z Morza Azowskiego. Książka została napisana przez uciekinierkę z Donbasu – Оксана Усенко Trwa też ostateczna korekta „Gwiezdnego Szczenięcia. Antologii osobistej” Jacka Izworskiego. Obie książki powinny trafić na półki jeszcze w sierpniu! Oczywiście mamy nadzieję zobaczyć się z Wami we Wrocławiu i zaprezentować te oraz inne nasze tegoroczne wydruki!

Nasza półka. Podróż w nieznane. 0
Nasza półka. Podróż w nieznane.

Zrealizowane ostatnie projekty i plany na jesień obejmują kolejne tytuły. Na półce nowe fantastyczne historie, barwne wszechświaty i niezwykłe postacie.

„Gwiezdne Szczenię. Antologia osobista.” Jacek Izworski: od pomysłu wznowienia „Gwiezdnego szczenięcia” i wydania tomiku wierszy Jacka Izworskiego, rozpoczyna się długa i żmudna odyseja wydawnicza. Która wyruszyła niepewnie, targana Wichrami Namiętności, na połatanej czarami łódeczce, sterowanej przez jednoosobową załogę i kapitana w jednej osobie – prosto w objęcia Chaosu. Znaleźli się jednak tacy, których coś pociągnęło i dołączali do załogi, rozbudowując powoli łódeczkę do rozmiarów małego frachtowca. Dziś, oto – jeszcze ciepłe, świeżutkie pierwsze egzemplarze (TESTOWE – do dalszych prac korektorskich!) „Gwiezdnego szczenięcia. Antologii osobistej” Jacka Izworskiego. Bardzo niepełnosprawnego fantasty, który jesień żywota spędza na granicy kultur i światów, w domu opieki pod Wrocławiem.

Dziękujemy całemu Zespołowi Ludzi OdeSFy za pomoc w realizacji planów! Pomogliście przejść przez sztormy i zawirowania, przez Przylądek Horn, aby ostatecznie dobić do Przylądka Dobrej Nadziei.

Tym razem w planach Morze Azowskie w poszukiwaniu Syren ukraińskiej autorki Oksany Usenko. Zaraz potem (a może i równolegle) tajemnicze światy Antypolis, kwantowa i wielowymiarowa rzeczywistość Powrotów, Szaman zanurzony w mrokach Ciemności. I kilka kolejnych portów, do zwiedzenia.

Naszych Czytelników zapraszamy do podróży wraz z nami! Odwiedzicie miejsca, o których słyszeli tylko Szamani Fantastyki. Statkiem o nazwie „Wasza Wyobraźnia” wpłyniecie na bezmiar wód oceanu Fantastycznych Fascynacji.

Kiedyś książki były kosmiczne! Naprawdę! 0
Kiedyś książki były kosmiczne! Naprawdę!

Kiedyś książki były kosmiczne! Naprawdę!

Powoli zbliżamy się do domknięcia naszego flagowego projektu. Wydawnictwo OdeSFa powstało pierwotnie z potrzeby (z takiego wewnętrznego imperatywu), przypomnienia miastu i światu o człowieku, który pomimo ogromnych barier zdrowotnych i ograniczeń, osiągnął bardzo wiele. I bardzo wielu ludziom dostarczył masy cudownych i pozytywnych emocji w postaci książki "Gwiezdne Szczenię"...

Po 50 latach od daty postawienia pierwszych linijek przez jej Autora, wznawiamy poprawione, przeredagowane i rozszerzone wydanie "Szczenięcia", uzupełnione o opowiadania, wywiady, wspomnienia. I kilka zdjęć.

Zupełnie przypadkiem wspominamy tam też o FF - które właśnie świętuje swoje 25 lecie. To tam Jacek Izworski, kilkanaście lat temu spotkał się z życzliwością ludzi, którzy pomogli mu zamienić maszynopis Jego innej książki, w pliki cyfrowe.

Tymczasem kilka szybkich screenów z niemal gotowego już składu...

czytaj całość »
Co z tą miłością? 0
Co z ta miłością?

„Co z tą miłością?” – pytają zupełnie sobie nieznani (podczas pisania swoich dzieł) Autorzy „Duszy” i „Chciej mnie zawsze”? Czy technologia i rozwój AI przyniesie recepty na kobiecą samotność oraz na zaspokojenie nieco bardziej cielesnych pragnień?

Te książki przeglądają się w sobie. Mogą z powodzeniem stanowić nie tylko dość spójną Historię Przyszłości w rodzimym wykonaniu („Co też stało się z Ziemią?” – pyta czytelnik obu lektur), ale i są studium implikacji wynikających z niedoskonałości programowania androidów i robotów.

W obu książkach sztuczny człowiek (płci męskiej) wchodzi w bliskie relacje z kobietą zrodzoną z naturalnego poczęcia. Dwa punkty widzenia (męski i żeński) na podobne sprawy – relacje ludzi z androidem. Echa Dicka, Scotta, Susan Sontag, Asimova, Spielberga…

Polecamy na wakacje 2022!

Ludzki wymiar fantastyki? OdeSFa – Wydawnictwo z Duszą.

Wakacje, podróże, upalne dni... azteckie bóstwo. 0
Wakacje, podróże, upalne dni... azteckie bóstwo.

Szkoła się skończyła. Czas puścić wodze wyobraźni. Spakować na wakacje dobrą książkę.

Usiąść w cieniu nad wodą...

Skrywając się przed upałem poczytać o uśpionym w mrocznej pamięci komputera pradawnym azteckim demonie oraz o dociekliwym belfrze, który wie, jak uporać się z czarownicami.

Z autorem książki "Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści. Mitologie Tom I" - Jackiem Inglotem współpracujemy od dawna. Znajomość trwa już 40 lat. Autor wpadł ostatnio do nas na chwilę odebrać egzemplarze autorskie świeżo wydanej książki i zostawić kilka autografów.

Po egzemplarze "Inquisitora" zapraszamy do naszego sklepu wydawniczego. Śledźcie nasze promocje!

czytaj całość »
Piszą o nas, mówią o nas 0
Piszą o nas, mówią o nas

 

Polska Fundacja Fantastyki Naukowej wzmiankuje o nas pozytywnie na swoim profilu społecznościowym! Głównym zadaniem Fundacji jest promocja rodzimej fantastyki naukowej w kraju i poza granicami. Prowadzona działalność obejmuje wsparcie debiutantów, rozległą publicystykę, a także aranżowanie spotkań z ekspertami dziedzin odnoszących się do problematyki obecnej w twórczości science fiction.

O naszym "Chciej mnie zawsze" Jakuba Turkiewicza piszą następująco:

"Chciej mnie zawsze" to debiutancka powieść Jakuba Turkiewicza, która ukazała się nakładem wydawnictwa Wydawnictwo Odesfa - Odmienne Stany Fantastyki w 2021 roku. Nie do końca traktująca się poważnie opowieść przynosi nam klasyczne motywy fantastyki naukowej w często nieco lżejszym i odmiennym tonie, zgodnie z misją wydawnictwa, chcącego wydawać książki "nie dla każdego".

 

"Chciej mnie zawsze" to niepozbawiona humoru przygodowa opowieść o dystopijnym świecie przyszłości, kosmosie i tęsknocie, która skłania do refleksji o współczesnej kulturze. Wypreparowany obraz znanego nam świata odbija się w codzienności nie pamiętających już macierzystej planety i nie znających celu podróży pasażerów floty wielopokoleniowych statków kosmicznych...

 

(K.Ligecki, Polska Fundacja Fantastyki Naukowej)

czytaj całość »
Seria książek "Szamani Fantastyki" 0
Seria książek "Szamani Fantastyki"

Żyją na granicach kultur i światów.

Nastygmatyzowani kwantowym piętnem Nieskończoności, wchodzą w ogień i spoglądają w Otchłań.

Zdają się czuć i widzieć więcej, gdyż szukają tam, gdzie nieliczni mają odwagę chociażby spojrzeć.

Przemierzają pustkowia, bezdroża i leśne ostępy, penetrując mroczne i chłodne przestrzenie Nieznanego.

Są wśród nich filozofowie i mędrcy. Sprzedawcy Marzeń i Uzdrowiciele. Strażnicy Tradycji, Posłańcy Przodków i wizjonerzy. Oraz harfiarze, tkający symfonie rozpięte na strukturach Harmonii SFer.

Indywidualiści, banici, pustelnicy. A zarazem słudzy czytelnika i alchemicy biegnący po kłączu wyobraźni.

Niestrudzeni w codziennych rytuałach Powtórnego Stwarzania Światów – przenikają przyszłość i inne wymiary, śmiało brodząc w Gwiezdnym Pyle Mlecznych Dróg. Po Ścieżkach Gwiazd. Aby odnaleźć Światło Plemion Wszechświata.

Wyznawcy Słowa tłoczonego drukiem na pergaminach.

Dzieci Galaktyki Gutenberga.

Szamani Fantastyki

Książki już na półkach Wydawnictwa OdeSFa! https://odesfa.pl/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl